Host Lucie Výborné

Mám talent na jazyky, ale jsem lenivá, směje se Zuzana Kronerová. Kdy upřednostňuje češtinu před slovenštinou?

Host Lucie Výborné

Mám talent na jazyky, ale jsem lenivá, směje se Zuzana Kronerová. Kdy upřednostňuje češtinu před slovenštinou?
Herečka Zuzana Kronerová

Radiožurnál

Zuzana Kronerová o své rodině mluví jako o rodině požehnané talentem. Divadelní geny se projevují po generace. Herečka sama vyniká také pěvecky či jazykově. „Otec měl schopnost se domluvit bez toho, že by ovládal jazyk,“ vzpomíná s úsměvem. Oblíbená herečka se pravidelně účastní projektu Noc literatury, kde posluchačům předčítá. „Dělá mi to velkou radost. Literaturu miluju.“
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Přeji vám krásné dobré dopoledne se mnou ve studiu herečka paní Zuzana Kronerová. Dobrý den. Dobré ráno. Dobrý den. Žena, kterou rozhodně nepřehlédnete, nepřeslechnete a neminete jen taky. I když asi jsou dny, kdy by si to ona sama přála.

  • V noci na dnešek se na leckterých místech četl. Někdy i na takových zvláštních místech, nejenom v knihovnách, ale třeba plaveckých bazénech a v různých klubech. Vy jste četla v klubu Míšeňská. Četla jste děj a Volín u autora děr, když Pirlo a až je Maďar, který píše o poměrech v Rusku, vlastně ve stalinistické éře. Jak jste se k té knížce dostala méně a oslovili z projektu noc literatury paní Adriana Krásová a zvedli mi to autora a úryvek z této knížky, kterou jsem nepoznala. Ona vyšla nedávno a skvěle i u přeložil. A teras vám to hned povím. Kecy. To myslím pan Viktor Svoboda. Ani Robert Svoboda. Pardon. Omlouvám se. Takže pan Robert Svoboda geniálně přeložil, pak jal to jako Slovenka vjem posoudit. Geniálně přeložil Špirochová a tuto knížku a velmi velmi mě zaujala. Žijí, ale dostala jsem tuto knížku trošičku vně sport, takže mám i pro sčítání a ještě jsem ještě nic. Jsem na konci, no, ale pro učitele jsem si tak do taky třetiny a je to strašně zajímavé.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají