Host Lucie Výborné

Králík je v přírodě kořist. I na závodech nejdříve řeší prostor, až potom se věnuje překážkám, říká cvičitelka

Host Lucie Výborné

Králík je v přírodě kořist. I na závodech nejdříve řeší prostor, až potom se věnuje překážkám, říká cvičitelka
Místopředsedkyně Klubu Králičí hop Petra Molkupová

Radiožurnál

Ve dnech 18.– 19. 11. 2022 probíhá v Jablonci nad Nisou 8. Mistrovství Evropy v králičím hopu. Místopředsedkyně Klubu Králičí hop Petra Molkupová vysvětluje, že tento sport vznikl v severských zemích, kde má už několik desítek let trvající tradici. U nás se o něm ale příliš neví. „Lidé jsou většinou překvapení, že něco takového existuje,“ usmívá se. V jakých disciplínách králíci soutěží?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Přejeme vám krásné dobré dopoledne. Vysíláme pro vás dneska Živě z Jablonce nad Nisou, kde probíhá osmé ME v králičím Hopu. Ano, ve stínu velkých závodů parkurových, které probíhají v Praze a týkají se hlavně koní, tak probíhají na evropské šampionáty tady v Jablonci a týkají se hlavně králíků. Petra Molkupová je místopředsedkyně sdružení králičí hop. Děkujeme za pozvání. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Petro, co se teď právě za našimi zády odehrávají? Právě probíhá nástup a reprezentace. Konkrétně teď je to česká reprezentace. Bude následovat Německa, Slovenska a Švédska.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají