Host Lucie Výborné

Když protagonisté položili na stůl fotografii a řekli „To je on, ona,“ zděsil jsem se, vypráví režisér dokumentu Z lásky nenávist

Host Lucie Výborné

Když protagonisté položili na stůl fotografii a řekli „To je on, ona,“ zděsil jsem se, vypráví režisér dokumentu Z lásky nenávist
Vít Karas, režisér a dokumentarista

Radiožurnál

Česká televize odvysílá čtvrtý díl dokumentární série Z lásky nenávist. Čtvrtým tématem série je násilí na dětech. „Lhostejnost je jedna z nejhorších nemocí téhle společnosti,“ tvrdí režisér dokumentu Vít Karas. Proč je pro něj film Z lásky nenávist nejdůležitější součástí jeho tvorby? A jaké vzpomínky má na natáčení s Libuší Šafránkovou? Poslechněte si rozhovor.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Se mnou ve studiu je režisér Vít Karas. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den. Ještě než se dostaneme k tomu, co uvidí diváci ČT 2 dneska, tak se možná pozastavím, protože my se budeme bavit o dokumentu. Vy stále i režisér hraných filmů. Jste režisér pohádek? Já si vzpomínám na misi MUDr. s Libuškou Šafránkovou. A když odešla, tak jsem si nějak vzpomněla i na vás, protože jsem si říkala, jestli pak on má někde v šuplíku nějaké hezké momenty s tou Libuškou. Něco, co třeba i nechci říct nepovedená klapka, protože vím, případě asi nic takového nebylo, ale je něco takového?

  • No to když říkáte o těch klapkách, tam je vtipný to, že Libuška nikdy jiní se zahrála dvakrát stejně. Ona opravdu je jako poctivě hledala, poctivě nabízela. My všichni ostatní jsme si měli potom trochu problém, protože film je taky o návaznosti a takových podobných věcech. Ale když mluvíte vlastně o tom setkání s Libuškou, pro mě bylo opravdu úžasný, že? Přesto, jaká to byla opravdu úžasná, výrazná osobnost. Ona byla pořád pro mě mladá holka, která si nebála ze sebe udělat legraci. A milovala. Ta ona, když dostala ten kostým misi MUDr.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají