Host Lucie Výborné

Jídlem plýtváme hlavně doma. Prodejci by se měli inspirovat v Německu, říká ředitelka potravinové banky

Host Lucie Výborné

Jídlem plýtváme hlavně doma. Prodejci by se měli inspirovat v Německu, říká ředitelka potravinové banky
Věra Doušová

Radiožurnál

Věra Doušová je ředitelkou Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj. „Mám ráda život a ničeho se nebojím předem. Každá dobrá věc musí dobře dopadnout.“ Tak zní krédo Věry Doušové. V roce 2018 získala cenu Laskavec. Kde se v ní vzala touha pomáhat lidem? „Myslím, že je to přirozená lidská potřeba. Ale někdy mají lidé tolik starostí, že na tohle jim nevyjde čas. Snažím se žít s radostí a nějak se mi to daří. Možná, že mám jenom štěstí,“ usmívá se.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné. S tímto dílem vás výjimečně provede Vladimír Kroc.

  • Laskavost prodlužuje život, tvrdí náš dnešní host, Věra Doušová, která mimo jiné vede potravinovou banku a pomáhal lidem. Dobrý den. Dobrý den. Vítejte v Radiožurnálu. Co je podle vás laskavost?

  • Já nevím. Laskavost bych řekla, že je takový postoj ke světu a k sobě, když se cítím a vlídně a s láskou jak na sebe, tak na celý svět, tak myslím, že to je ta laskavost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají