Host Lucie Výborné

Díky vředu jsem zpomalil. Už neřeším to, co nemůžu ovlivnit, přiznává Aleš Háma

Host Lucie Výborné

Díky vředu jsem zpomalil. Už neřeším to, co nemůžu ovlivnit, přiznává Aleš Háma
Aleš Háma

Radiožurnál

Celý týden se Lucie Výborná se svým hostem bude vydávat na výpravu do lesa na houby. Jít na houby totiž může být také skvělá příležitost mluvit o dětství, o dobrodružství, o vaření, o rodině, o kamarádech a o všem, co k létu patří. „Houby hledám odmalička strašně rád, ale zbytečně je nesbírám – když je nepotřebuji, tak je netrhám,“ říká její první „houbařský“ host moderátor a herec Aleš Háma. Kam jezdí rád na dovolenou a proč je pro něj volný čas stejně důležitý jako práce?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Začalo léto a nadcházející prázdniny, to je nejenom čas na rošťárny, ale pro spoustu z nás tak i na výpravy do lesa. Říká se, že jsme národ houbařů, takže si to vyzkoušíme. Celý tento týden budeme chodit na houby s hostem. Neznamená to mykologickou poradnu, ani receptář. Prostě jsme si uvědomili, že jít na houby může být stejně tak pouhá procházka s přáteli, jako ukrutný závod, kolik kdo nasbírá. Že je to příležitost mluvit o dětství, dobrodružství, o prázdninách, uvaření o rodině, o kamarádech, prostě o všem, co k létu patří. A samozřejmě taky o houbách.

  • Oni jsou draví, ono se to nezdá a jako dokážou i hodně pohyblivý organismus jako uchvátit. Mají takový jako kapičky jedů. A když se k tomu ta žížala přiblíží a otřese to tak nebo ten červ, tak ho to paralyzuje. Ta huba obroste to tělo a normálně kont. Nemá šanci.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají