Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistka: Unijní předsednictví. Dovolenková sezona. Agresivní turisté

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistka: Unijní předsednictví. Dovolenková sezona. Agresivní turisté
Jak to vypadá, když posvačí los evropský na Šumavě

Radiožurnál

Nakolik reálné jsou ambice, s nimiž se Česko ujímá předsednictví v EU? Do jaké míry by měli klienti cestovních kanceláří počítat s komplikacemi? A s čím se musejí potýkat správci a ochránci tuzemských lesů, když narazí na neukázněné výletníky?
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nakolik reálné jsou ambice, s nimiž se Česko ujímá předsednictví v EU? Do jaké míry by měli klienti cestovních kanceláří v dalších týdnech počítat s komplikacemi vzhledem ke stávkovým akcím letištního letového personálu?

  • A s čím se také musejí potýkat správci ho, ochránci tuzemských lesů, když narazí na neukázněné až agresivní výletníky?

  • Po prvním zahřívacím kolečku v pátek na zámku v Litomyšli za účasti členů vlády a Evropské komise odstartovalo české předsednictví radě EU symbolicky v Bruselu. Na pozadí závodu na Zátopkově stadionu převzali čeští zástupci od svých francouzských kolegů štafetu vedení EU. Už v první polovině tohoto měsíce se pak rozproudí neformální setkání ministrů členských zemí, kterým budou čeští politici předsedat. Nejdřív to bude justice, pak životní prostředí. Se zahájením ostře sledované topné sezony se pak na podzim připravuje velká konference o surovinové bezpečnosti. Energetiku označila tváří v tvář ruské hrozbě předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová za zřejmě hlavní úkol českého předsednictví. Já vítám ve vysílání Tomáše Prouzu, viceprezidenta Hospodářské komory a poradce ministra průmyslu a obchodu pro otázky předsednictví, který byl svého času i státním tajemníkem pro evropské záležitosti. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají