Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Vyřazení kandidáti z prezidentské volby. Systém Patriot. Lyžařská sezona v Česku

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Vyřazení kandidáti z prezidentské volby. Systém Patriot. Lyžařská sezona v Česku
Pražský hrad

Radiožurnál

Při prezidentské volbě si lidé budou moci najisto vybírat z devíti kandidátů. Ve hře ale zatím zůstávají také Karel Diviš, Karel Janeček a Tomáš Březina, kteří se chtějí odvolat ke správnímu soudu. Jaký bude další postup? Vzniklo mezi Polskem a Německem nedorozumění kolem systému Patriot? A jak drahá bude letos lyžařská sezona v Česku? 
Věra Štechrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vyřazení zájemci o kandidaturu na prezidenta se obracejí na soud. Jak se bude dál postupovat proti? Vzniklo mezi Polskem a Německem nedorozumění kolem systému Patriot? A jak drahá bude letos lyžařská sezona v Česku? I o tom všem budeme mluvit.

  • Při prezidentské volbě si lidé budou moci najisto vybírat z devíti kandidátů. Ve hře ale zatím zůstává také Karel Diviš, Karel Janeček a Tomáš Březina, kteří se chtějí proti rozhodnutí o vyřazení z volby odvolat ke správnímu soudu. Podle ministerstva vnitra, které kontrolovalo podpisové archy, těsně nezískali potřebných 50000 podpisů. Termín na podání odvolání mají kandidáti do poloviny příštího týdne. Já vítám teď ve vysílání ústavního právníka z Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jana Kyselu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Jak bude v případě toho odvolání správní soud tedy postupovat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají