Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Volby a obecní referenda. Víza Rusům. Itálie před volbami

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Volby a obecní referenda. Víza Rusům. Itálie před volbami
Volby v Holešově

Radiožurnál

Ubývá s počtem lidí ochotných kandidovat v komunálních volbách také počet místních referend? Jak se Česko postaví k vydávání víz pro Rusy prchající před mobilizací?  A co by pro Itálii i EU znamenalo vítězství pravicového bloku?

 
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Teď už posloucháte publicistiku, dnes s Tomášem Pavlíčkem.

  • Ubývá s počtem lidí ochotných kandidovat v komunálních volbách také počet místních referend? Jak se Česko postaví k vydávání víz pro Rusy prchající před mobilizací, a taky pro ruské hráče NHL, kteří se mají brzy přijet. A co by pro Itálii i EU znamenal vítězství pravicového bloku v zítřejších parlamentních volbách?

  • V Česku finišují volby do zastupitelstev o obecních zastupitelstev a třetiny Senátu. Účast se zatím nejčastěji pohybuje mezi 30 a 40 %. Spolu s tímto hlasováním se konají ve 14 obcích místní referenda. Často se týkají soužití místních lidí s průmyslovými nebo těžařskými podniky, s masokombinátem, novou nominační linkou nebo těžbou štěrkopísku. Často se v nich také jedná o výstavbu nových bytových domů nebo bytových komplexů. V jedné z obcí zase rozhodují, zda obyvatelé chtějí, nebo nechtějí na svém okraji menší zoologickou zahradu. Já vítám ve vysílání politologa z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jana Kubáčka. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají