Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Ruské podíly v německých rafineriích. Svědectví z osvobozeného Izjumu. Býčí skála

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Ruské podíly v německých rafineriích. Svědectví z osvobozeného Izjumu. Býčí skála
Ukrajinská policie hlídkuje poblíž trosek v osvobozeném městě Izjum v Charkovském regionu, zatímco ruské útoky na Ukrajinu pokračují.

Radiožurnál

Jak chce Německo kontrolovat podíly Rosněft ve třech německých rafineriích? Jaká svědectví podávají o okupantech obyvatelé ukrajinského Izjumu, který byl před několika dny osvobozen? A jaká tajemství ještě ukrývá Býčí skála na Blanensku?
Věra Štechrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak chce Německo kontrolovat podíly Rosněft už ve třech německých rafinériích? Jaká svědectví podávají o okupantech obyvatelé ukrajinského Izjumu, který byl před několika dny osvobozen. A jaká tajemství ještě ukrývá Býčí skála na Blanensku? O tom všem budeme mluvit.

  • Spolková vláda v Berlíně včera rozhodla, že převezme pod kontrolu německou část ruské společnosti Rosněft. Přes Spolkovou agenturu pro sítě tak bude spravovat podíly Rosněft u v rafineriích v Karlsruhe, ve Wolfsburgu a vedl tu. Podle kancléře Olafa Scholze bylo toto rozhodnutí nezbytné. V sázce byla energetická bezpečnost Německa. Rosněfť se pochopitelně ohradil, postup spolkové vlády označil za nezákonný a zváží prý právní kroky. Ve spojení jsme teď se zvláštním velvyslancem ČR pro otázky energetické bezpečnosti Václavem Bartuškou. Dobrý den.

  • Dobrý den. Jak závažný bezpečnostní problém představuje ten fakt, že podíly ve třech velkých německých rafineriích drží ruská firma. Nad čím by měl nebo má Rosněfť díky těmto podílům kontrolu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají