Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Přijde Maďarsko o miliardy z EU? Projev premiéra. Rekonstrukce bitvy na Bílé Hoře

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Přijde Maďarsko o miliardy z EU? Projev premiéra. Rekonstrukce bitvy na Bílé Hoře
Premiér Petr Fiala, předseda ODS

Radiožurnál

Přijde Maďarsko o miliardy eur z fondů EU? Je dnešní mimořádný projev premiéra k národu vhodně načasovaný? A jak se připravovala rekonstrukce bitvy na Bílé na Bílé hoře?
Věra Štechrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přijde Maďarsko o miliardy eur z fondů EU. Je dnešní mimořádný projev premiéra k národu vhodně načasovaný? A jak se připravovala rekonstrukce bitvy na Bílé na Bílé hoře? O tom všem budeme mluvit.

  • Maďarsko může přijít o sedm a půl miliardy eur v přepočtu 184 miliard korun z fondu EU. Právě tuto částku navrhla Evropská komise odebrat Maďarsku kvůli nedostatečnému potírání korupce a problematickému přidělování veřejných zakázek. Důvody podrobný shrnula eurokomisařka Věra Jourová.

  • Je tam celá řada věcí, které Maďarsku vytýkáme. Jednak že je tam extrémní počet tendrů, kde je to na výzvu jednomu zájemci. Je tam řada nevyřešených věcí týkajících se střetu zájmů. Vlastně systém, který nezaručuje, že evropské peníze jsou dostatečně ochráněny.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají