Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Co rozhodlo o vítězství Petra Pavla v prezidentské volbě?

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Polední publicistika: Co rozhodlo o vítězství Petra Pavla v prezidentské volbě?
Petr Pavel po vyhlášení výsledků voleb

Radiožurnál

Co rozhodlo o vítězství Petra Pavla v prezidentské volbě? Kde nakonec získal potřebné hlasy nově zvolený prezident a kde je ztratil poražený Andrej Babiš? A jak bude vypadat předávání moci a agendy mezi odcházející a nastupující hlavou státu?

 
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co rozhodlo o vítězství Petra Pavla v prezidentské volbě? Jde? Nakonec získal potřebné hlasy nově zvolený prezident? A kde ztratil poražený Andrej Babiš? Jak bude vypadat předávání moci a agendy mezi odcházející a nastupující hlavou státu a jaká je politická budoucnost neúspěšného kandidáta Andreje Babiše a jeho hnutí ANO?

  • Češi si za nového prezidenta vybrali generála ve výslužbě Petra Pavla. Ve druhém kole pro něj hlasovalo přes 3300000 voličů, což je nejvíce v historii přímé volby hlavy státu. Jeho protikandidátovi, předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi nestačili 2400000 hlasů, které dostal nově zvolený český prezident, poděkoval nejen svým voličům, ale také voličům Andreje Babiše, které nebere jako poražené.

  • Voliči, kteří se cítí zklamáni a neúspěchem svého kandidáta, to nemusí brát jako svoji prohru, protože my se vracíme do normálního života, kdy budeme muset řešit problémy, které tady jsou a které volbami nikam nezmizely. A já jim chci dát jasně najevo, že pokud měli dosud pocit, že s nimi vláda nekomunikuje, tak já si myslím, já s nimi připraven komunikovat, naslouchat jim a pokud budou mít jakékoli racionální návrhy k řešení našich problémů, tak je přenášet tam, kde by být měly, to znamená na úroveň vlády.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají