Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Změny v české zahraniční politice. Boj proti korupci na Ukrajině. Kauza Nečas

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Změny v české zahraniční politice. Boj proti korupci na Ukrajině. Kauza Nečas
Petr Nečas u soudu

Radiožurnál

Nově zvolený prezident Petr Pavel mluvil s britskými médii o Ukrajině a Číně. Naznačuje to zásadnější změny v české zahraniční politice? Ukrajinská tajná služba dnes podnikla razii u dvou prominentních mužů. Souvisí to s novou vlnou boje proti korupci, kterou vyhlásila ukrajinská vláda? Bývalého premiéra Petra Nečase soud potrestal roční podmínkou za křivou výpověď. Jak daleko jsou další kauzy, které vedly před skoro 10 lety k pádu Nečasovy vlády?
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nově zvolený prezident Petr Pavel mluvil s britskými médii o Ukrajině a o Číně. Naznačuje to zásadnější změny v české zahraniční politice. Ukrajinská tajná služba dnes podnikla razii u dvou prominentních mužů. Souvisí to s novou vlnou boje proti korupci, kterou vyhlásila ukrajinská vláda, a bývalého premiéra Petra Nečase soud potrestal roční podmínkou za křivou výpověď. Jak daleko jsou další kauzy, které vedly před skoro 10 lety k pádu Nečasovy vlády?

  • Nově zvolený prezident Petr Pavel poskytl rozhovory prestižním zahraničním médiím BBC a The Financial Times a jeho slova vyvolala pozornost v BBC. Petr Pavel řekl, že Ukrajina by si zasloužila, aby byla po skončení války přijata do Severoatlantické aliance.

  • Se ty soubory jsou v Anglii, vedl i Ukrajiny. Nad Orli moralizovat osob projekt řekli volby rady tu joint.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají