Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Úskalí politické reklamy. Vražda v Memphisu. Holocaust v hodinách dějepisu

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Úskalí politické reklamy. Vražda v Memphisu. Holocaust v hodinách dějepisu
Prezidenská kampaň Petra Pavla na Staroměstském náměstí

Radiožurnál

Jaké hranice dává české právo politické reklamě a mělo by se to změnit? Pět policistů ve Spojených státech čelí obvinění z vraždy Afroameričana. Jaké jsou okolnosti tohoto případu a může vyvolat masové protesty? Dnes si připomínáme památku obětí holocaustu. Jak o něm učit děti a mladé lidi?
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaké hranice dává české právo politické reklamě? A mělo by se to změnit. Pět policistů ve Spojených státech čelí obvinění z vraždy Afroameričana. Jaké jsou okolnosti tohoto případu a může vyvolat masové protesty?

  • A dnes si připomínáme památku obětí holokaustu. Jak o něm učit děti a mladé lidi?

  • Češi si ve druhém kole vybírají budoucí hlavu státu mezi generálem ve výslužbě Petrem Pavlem a bývalým premiérem Andrejem Babišem. Do urny už vhodilo lístek dosavadní prezident Miloš Zeman, který uvedl, že v obou kolech podpořil Andreje Babiše a vyzval občany, aby volili stejně jako on. Premiér Petr Fiala ve volební místnosti vyjádřil přesvědčení, že účast by mohla být ve druhém kole ještě vyšší než v tom prvním, kdy přišel rekordní počet hlasujících. A to navzdory kampani, kterou premiér označil za možná nejhorší v novodobé historii Česka. Dodal, že se objevovaly útoky na lidské vášně, vyvolávání strachu, zpochybňování mezinárodních závazků Česka. V této souvislosti se diskutuje o možnostech, jak politickou reklamu regulovat. Naším hostem je Ondřej Preuss z katedry ústavního práva při Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají