Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Schodek VZP. Covidová opatření v Číně. Závěr roku bez firemních večírků

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Schodek VZP. Covidová opatření v Číně. Závěr roku bez firemních večírků
Asijská žena s deštníkem a rouškou

Radiožurnál

Co vyplývá z letošní bilance VZP, pokud jde o výdaje na lékařskou péči? Jaký výhled se rýsuje do dalších měsíců? Přistoupí čínské úřady k částečnému rozvolnění přísných proticovidových pravidel po dlouho nevídané vlně protivládních demonstrací? A pokud asi pětina tuzemských firem v rámci úspor nechystá pro zaměstnance vánoční večírky, osladí jim závěr roku jinými benefity? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co vyplývá z letošní bilance VZP, pokud jde o výdaje na lékařskou péči a jaký výhled se rýsuje do dalších měsíců? Přistoupí čínské úřady k částečnému rozvolnění přísných proticovidových pravidel po dlouho nevídané vlně protivládních demonstrací. A pokud asi pětina tuzemských firem v rámci úspor nechystá pro zaměstnance vánoční večírky, osladím závěr roku jinými benefity?

  • VZP letos bude podle dnešního vyjádření svých představitelů hospodařit s nižším schodkem, než předpokládala. Deficit má být mezi jednou a půl a třemi a půl miliardami korun. Ekonomická bilance se vyvíjí lépe navzdory tomu, že pojišťovna vydala víc než miliardu korun na léčbu ukrajinských uprchlíků. Schodek zaplatí největší zdravotní pojišťovna v Česku z přebytků na svých běžných účtech. Našem přenosovém vozu je předseda správní rady VZP tom Filip, jinak také místopředseda sněmovního zdravotnického výboru z KDU-ČSL. Dobrý den.

  • Dobrý večer. Jak jsme slyšeli, tak VZP bude hospodařit se schodkem jeden a půl až tři a půl miliardy. To je poměrně široké rozpětí. Tak na čem bude celková bilance záviset?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají