Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Inflace v roce 2023. Olympiáda v Paříži a účast ruských sportovců. Průlet asteroidu

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika: Inflace v roce 2023. Olympiáda v Paříži a účast ruských sportovců. Průlet asteroidu
Z čeho jsou tvořeny komety?

Radiožurnál

Jak si vláda a Česká národní banka představují krocení inflace v roce 2023? Budou moct ruští a běloruští sportovci na olympiádu do Paříže? A pokud ano, za jakých podmínek? A jak moc překvapil vědce asteroid, který v noci mine Zemi ve vzdálenosti jen tři a půl tisíce kilometrů. Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.
Věra Štechrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaksi vláda a ČNB představují krocení inflace v roce 2023.

  • Budou moct ruští a běloruští sportovci na olympiádu do Paříže? A pokud ano, za jakých podmínek a jak moc překvapil? Věc se asteroid, který v noci mine Zemi ve vzdálenosti jen tři a půl 1000 km. To jsou naše otázky.

  • Hrubý domácí produkt Česka podle ministerstva financí letos neporoste. Resort naopak očekává, že poklesne o půl % a průměrnou inflaci odhaduje v roce 2023 na 10,4 desetiny %. Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS ale předpokládá, že recese bude jen krátká. První známky hospodářského oživení očekává už ve druhém čtvrtletí letošního roku. Ve vysílání a ve studiu je teď hlavní ekonomická analytička ČRo Jana Klímová. Dobrý den. Dobrý den. Jano, ten výhled ministerstva financí je horší, než byl v listopadu. Proč to tak podle tebe je? Co se od toho listopadu změnilo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají