Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Bez delšího výcviku budou ruští rezervisté jen masa lidí jdoucích na jatka, myslí si generál Mičánek

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Bez delšího výcviku budou ruští rezervisté jen masa lidí jdoucích na jatka, myslí si generál Mičánek
Ruská armáda operuje v Chersonské oblasti

Radiožurnál

Paradoxně na Světový den míru oznámil ruský prezident Putin částečnou mobilizaci. Zdůvodnil ji obranou před Západem. Mobilizace se má týkat 300 tisíc ruských občanů v záloze a s vojenskou zkušeností. Cíl ruské operace na Ukrajině se podle Putina nezměnil, je jím „osvobození“ Donbasu. Jak velkým zlomem to pro další vývoj konfliktu může být? A jaká atmosféra zavládla v Moskvě bezprostředně po Putinovu projevu? 
Věra Štechrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kolik vojáků bude moci Kreml poslat na Ukrajinu po vyhlášení částečné mobilizace a kdy jak velkým zlomem to pro další vývoj konfliktu může být. A jaká atmosféra zavládla v Moskvě bezprostředně po Putinově projevu? O tom všem budeme mluvit.

  • Čekalo se to už včera. Nakonec se to stalo dnes. Na světový den míru ruský prezident Putin oznámil částečnou mobilizaci. Zdůvodnil ji obranu před západem. Mobilizace se má týkat 300000 ruských občanů v záloze a s vojenskou zkušeností. Cíl ruské operace na Ukrajině se podle Putina nezměnil jejím osvobození Donbasu. Naším hostem je teď brigádní generál v záloze, emeritní děkan Vojenské školy NATO Finsko ligy v Římě František Mičánek. Dobrý den.

  • Dobrý den a děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají