Finančák

Třetina Čechů pojme letošní Vánoce úsporněji, říká sociolog Michal Straka

Finančák

Třetina Čechů pojme letošní Vánoce úsporněji, říká sociolog Michal Straka
Michal Straka

Radio Wave

Jaké budou letošní Vánoce v dobách inflační a energetické krize? Na čem se dá ušetřit a musí to mít nutně vliv na to, jak svátky prožijeme? Sociolog Michal Straka z výzkumné agentury Ipsos, kterého si do nového Finančáku pozvali Iva Hadj Moussa a Richard Vrdlovec, popisuje nadcházející Vánoce jako „klid před bouří“. Podle něj jsou pro Čechy Vánoce posvátné a šetří na nich pouze v případě, kdy už opravdu není zbytí.
Iva Hadj Moussa, Richard Vrdlovec

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dančák magazín o všem, co souvisí s penězi finanční, tak s Ivou a čemu jsou a Richardem Vrdlovcem Radio Wave.

  • Dobrý den. Vítám vás u magazínu finanční. Tak jmenuji se Richard Vrdlovec a se mnou je tady moje kolegyně Iva. Musela.

  • Děkuji Richarde za úvod. Jak se těšíš na Vánoce? Mimochodem, ještě jsem o tom nepřemýšlel. Připravil jsem se do té míry, že jsem pro každého nakoupil dárky. To snad můžu prozradit. To vlastně neříká skoro nic. Jenom to, že jsem extrémně zodpovědný a taky, že nemám rád shon a a můžu se zeptat, jestli si jaký dárek nějaký? No ne, jak jí. To by bylo nefér vůči obdarovaným. Ale jestli si kupoval levnější dárky než třeba loni vzhledem k tomu, co se děje, jak vysoký jsou ceny všeho apod..

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají