Dvacet minut Radiožurnálu

Z vyšetřování útoku na Kapitol bude jen záznam o historii, dokázat Trumpovu zodpovědnost je těžké, říká reportér Anýž

Dvacet minut Radiožurnálu

Z vyšetřování útoku na Kapitol bude jen záznam o historii, dokázat Trumpovu zodpovědnost je těžké, říká reportér Anýž
Daniel Anýž, novinář

Radiožurnál

Útok příznivců Donalda Trumpa na Kapitol loni v lednu byl podle šéfa vyšetřovacího výboru americké Sněmovny reprezentantů vyvrcholením pokusu o převrat. Jaké má pro takové tvrzení vyšetřovací výbor důkazy? Může kvůli tomu Donald Trump skončit před soudem? Jak vyšetřování útoku na Kapitol vnímají Američané? A jak hluboce je rozdělená současná americká společnost? Hostem Tomáše Pancíře je reportér Hospodářských novin Daniel Anýž.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Útok příznivců Donalda Trumpa na kapitol vloni v lednu byl podle šéfa vyšetřovacího výboru americké sněmovny reprezentantů vyvrcholením pokusu o převrat. Jaké má pro takové tvrzení vyšetřovací výbor důkazy? Může kvůli tomu Donald Trump skončit před soudem. Jak vyšetřování útoku na kapitol vnímají Američané a jak hluboce je rozdělená současná americká s společnost.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu a ČRo Plus je novinář, který dlouhodobě sleduje situaci ve Spojených státech. V minulosti byl kromě jiného čtyři roky zpravodaj Hospodářských novin v USA a naposledy se ze Spojených států vrátil včera. Ve studiu vítám reportéra serveru Aktuálně.cz Daniela Anýže. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají