Dvacet minut Radiožurnálu

Vojtěch Munzar: Alkohol na vodě považuji za drobné vítězství. Návrh novely zákona jsme předložili pro lidi, kteří si dají jedno pivo k obědu

Dvacet minut Radiožurnálu

Vojtěch Munzar: Alkohol na vodě považuji za drobné vítězství. Návrh novely zákona jsme předložili pro lidi, kteří si dají jedno pivo k obědu
Sjíždění vody

Radiožurnál

Poslanci schválili návrh umožňující vodákům konzumovat při jízdě alkohol, novelu bude projednávat Senát. Proč má podle některých členů sněmovního hospodářského výboru, který ji předložil, představovat vítězství zdravého rozumu? Je tolerance alkoholu v Česku příliš vysoká? A co přesně se pro vodáky s novelou zákona může změnit? Poslance Vojtěcha Munzara (ODS) se ptal Vladimír Kroc.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Budou mít vodáci uměřeně pít při plavbě alkohol? Proč má být tolerance půl promile je na některých vodních úsecích, otevřeli zákonodárci Pandořinu skříňku, jak se obávají odpůrci tohoto bodu novely zákona o vnitrozemské plavbě.

  • S velkou pravděpodobností si v příští vodácké sezoně budete moci dát beztrestně jako vůdci malého bez motorového plavidla na vybraných tocích dvojku vína nebo dvě desetistupňová piva. Na návrh hospodářského výboru to po vzrušené diskusi odsouhlasila PS. Příslušný zákon ještě musí posoudit Senát. Jedním z předkladatelů návrhu je poslanec ODS Vojtěch Munzar, který je hostem dnešních 20 minut. Dobrý den.

  • Dobrý den vám i posluchačům. Doplním, že náš rozhovor natáčíme v pondělí dopoledne. Na Facebooku jste to označil za drobné vítězství zdravého rozumu.

Více z pořadu