Dvacet minut Radiožurnálu

Voda z Kachovky spláchla toxiny a miny neznámo kam. Dlouhodobé následky jsou gigantické, říká reportér Boháč

Dvacet minut Radiožurnálu

Voda z Kachovky spláchla toxiny a miny neznámo kam. Dlouhodobé následky jsou gigantické, říká reportér Boháč
Vojtěch Boháč, šéfredaktor serveru Voxpot.cz

Radiožurnál

Zahraniční pozorovatelé se snaží odhadnout, kdy začne očekávaná ukrajinská protiofenzíva. V jakých podmínkách budou ukrajinské jednotky bojovat, pokud chtějí vytlačit okupační síly? A jak do příprav protiútoku zasáhlo protržení Kachovské přehrady a jeho katastrofální důsledky? Tomáš Pancíř se ptal válečného reportéra a šéfredaktora serveru Voxpot Vojtěcha Boháče, který se právě z Ukrajiny vrátil.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak ovlivní plány na ukrajinskou protiofenzivu protržení hráze krakovské přehrady? Jak vypadá situace na východoukrajinské frontě a jak se za 469 dní od začátku ruské invaze vyvíjí přístup ukrajinských vojáků i civilních obyvatel?

  • K válce.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílají ČRo Plus, je válečný reportér, který se v pondělí vrátil z východní Ukrajiny. Šéfredaktor serveru Voxpot Vojtěch Boháč. Dobrý den, vítejte v našem přenosovém voze.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají