Dvacet minut Radiožurnálu

Vláda vystupuje jako zákonodárce i jako akcionář v soukromé společnosti ČEZ. To nás děsí, říká minoritní akcionář Šnobr

Dvacet minut Radiožurnálu

Vláda vystupuje jako zákonodárce i jako akcionář v soukromé společnosti ČEZ. To nás děsí, říká minoritní akcionář Šnobr
Michal Šnobr

Radiožurnál

Proč se v minulém týdnu propadly akcie ČEZu o osm procent? Co pro minoritní akcionáře znamená návrh zákona, který snižuje hranici hlasů potřebnou pro rozdělení ČEZ? Vyplatí se měnit strukturu polostátní energetické společnosti touto cestou? Nabízejí se vládě jiné, lepší možnosti? Vladimír Kroc se ptal Michala Šnobra, minoritního akcionáře ČEZu a expert na energetiku investiční skupiny J&T.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Proč se v minulém týdnu propadly akcie ČEZu o osm %. Co pro minoritní akcionáře znamená návrh zákona, který snižuje hranici hlasů potřebnou pro rozdělení ČEZ? Budou následovat žaloby na stát?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes Michal Šnobr, menšinový akcionář ČEZ a expert investiční skupiny J&T na energetiku. Dobrý den. Dobrý den. Avizovaná tisková konference ministra financí Zbyňka Stanjury z ODS a představitelů ČEZu byla zrušena. Tušíte proč?

  • Já si myslím, že situace už je opravdu napnutý jako struna. Teď myslím ten vztah mezi minoritními akcionáři obecně kapitálovým trhem a českou burzou a vládou.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají