Dvacet minut Radiožurnálu

Svým prohlášením, že jsem gay, jsem chtěl pomoct i ostatním. Tváří LGBT komunity ale být nechci, přiznává fotbalista Jakub Jankto

Dvacet minut Radiožurnálu

Svým prohlášením, že jsem gay, jsem chtěl pomoct i ostatním. Tváří LGBT komunity ale být nechci, přiznává fotbalista Jakub Jankto
Jakub Jankto

Radiožurnál

Záložník českého národního týmu a pražské Sparty Jakub Jankto jako první český profesionální fotbalista veřejně oznámil, že je homosexuál. Na jeho video na sociálních sítích reagovaly nejslavnější fotbalové kluby světa. Podporu českému fotbalistovi vyjádřily i fotbalové organizace FIFA a UEFA. Jak dlouho se k veřejnému oznámení odhodlával? Překvapily ho reakce? Jak reagovali jeho spoluhráči? Poslechněte si celý rozhovor.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Záložník českého národního týmu a pražské Sparty Jakub Jankto jako první český profesionální fotbalista veřejně oznámil, že je homosexuál. Na jeho video na sociálních sítích reagovali nejslavnější fotbalové kluby světa. Podporu českému fotbalistovi vyjádřili i fotbalové organizace FIFA a UEFA. Jak dlouho se k veřejnému oznámení odhodlával? Překvapivého reakce, které od pondělí dostává, jak reagoval jeho spoluhráči a co očekává, že uslyší od fanoušků, až nastoupí ve vypjatých zápasech české ligy?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je fotbalista Sparty a české reprezentace Jakub Jankto. Dobrý den. Vítejte v našem studiu. Dobrý den i vám.

  • Ulevilo se vám tím pondělním prohlášení?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají