Dvacet minut Radiožurnálu

SVB není poslední krachující banka. Krize se týká i těch evropských, říká investiční bankéř

Dvacet minut Radiožurnálu

SVB není poslední krachující banka. Krize se týká i těch evropských, říká investiční bankéř
Ondřej Jonáš

Radiožurnál

Krach amerických Silicon Valley Bank a Signature Bank podle analytiků není začátkem nové finanční krize. Co tedy jejich pád znamená například pro startupy? A proč zatím nefunguje efekt silné koruny, na který vsadila Česká národní banka? Vladimír Kroc se ptal investičního bankéře Ondřeje Jonáše.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ve Spojených státech minulý týden zkrachovala 16 a největší banka v Silicon Valley Belling a také menší Sigmy Červenky specializovaná na kryptoměny. Jak je na tom americký bankovní sektor? Mohou se problémy finančních domů rozšířit i dál?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes česko-americký investiční bankéř Ondřej Jonáš. Dobrý den.

  • Děkuji za pozvání. Americké úřady v pátek uzavřely kalifornskou společnost s VB a v neděli pak newyorskou firmu Sigmy ČR. Analytici se shodují, že krach amerických bank neznamená začátek nové finanční krize. Připojujete se k nim?

Více z pořadu