Dvacet minut Radiožurnálu

Sportoviště krachovat nebudou. Zachránilo je zastropování cen energií, říká nový předseda Národní sportovní agentury

Dvacet minut Radiožurnálu

Sportoviště krachovat nebudou. Zachránilo je zastropování cen energií, říká nový předseda Národní sportovní agentury
Školní tělocvična

Radiožurnál

Národní sportovní agentura má do konce roku podpořit sportovní kluby částkou 385 milionů korun, podle nového ředitele úřadu Ondřeje Šebka (ODS) je však třeba hledat i jiné cesty pomoci sportu v Česku. Které sporty se stanou prioritizovanými? Co bude klíčem k formulaci kritérií pro jejich výběr? Poslechněte si rozhovor Tomáše Pancíře.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Novým ředitelem Národní sportovní agentury je od čtvrtka dosavadní šéf veslařského svazu Ondřej Šebek. Dokáže nový šéf sportovní agentury získat pro sport víc peněz, podle čeho chce vybírat sporty, které si zaslouží větší podporu? A má vůbec existence Národní sportovní agentury smysl?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je právě nový předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Díky za pozvání. Protože máte už od svého nástupu do funkce plný diář, tak náš rozhovor předtáčíme ve čtvrtek večer, takže na případné pozdější zprávy nemůžeme reagovat. A ještě k tomu úvodnímu představení dodám, že do konce listopadu jste byl předsedou Českého veslařského svazu a podle obchodního rejstříku stále ještě zůstáváte místopředsedou představenstva rozvojového fondu Pardubice, což je městská společnost, která mimo jiné spravuje sportovní halu, kdy hrají hokejisté Dynama Pardubice. Rezignujete i na tuto funkci?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají