Dvacet minut Radiožurnálu

Škrty v resortech jsou jen kosmetické úpravy. V současném deficitu hrají minimální roli, říká bývalý ministr financí Ivan Pilný

Dvacet minut Radiožurnálu

Škrty v resortech jsou jen kosmetické úpravy. V současném deficitu hrají minimální roli, říká bývalý ministr financí Ivan Pilný
Ivan Pilný

Radiožurnál

Ministři odložili hlasování o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Dojde k dohodě mezi nimi a koaličními stranami? Směřuje Česká republika k aktivaci dluhové brzdy? Udrží se schodek v rozpočtu ve výši 270 miliard, nebo se očekává jeho navýšení? Bývalého ministra financí Ivana Pilného (ANO) se ptal Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda bude schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok až v pondělí. Z dnešního jednání kabinet tento bod stáhl. Ministři podle svých slov očekávají, že debata o rozpočtu bude ještě složitá. Bude muset kabinet zvýšit plánovaný rozpočtový deficit? Na čem může stát ušetřit? Je řešením zvyšování daní a jak vážná jsou varování Národní rozpočtové rady, že hrozí aktivování tzv. dluhové brzdy?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je Ivan Pilný, muž, který byl ministrem financí, a to za hnutí ANO ve vládě Bohuslava Sobotky. Po tom, kdy na ministerský post rezignoval Andrej Babiš. Ministrem financí byl od května do prosince roku 2017. Dobrý den, zdravím vás do přenosového vozu.

  • Hezký podvečer vám i posluchačům. Ještě dodám, že následně jste hnutí ANO opustil. Tak pokud máme správné informace, je sice ještě jste pražským zastupitelem, ale pozítří už dalších volbách kandidovat nebudete. Tolik tedy doplnění. Je to tak. Vy jste se nadechoval. Ano, je to přesně tak.

Více z pořadu