Dvacet minut Radiožurnálu

Senátor Canov: S nižší valorizací důchodů problém nemám. Vadí mi protiústavnost a to, že vláda tak dlouho spala

Dvacet minut Radiožurnálu

Senátor Canov: S nižší valorizací důchodů problém nemám. Vadí mi protiústavnost a to, že vláda tak dlouho spala
Michael Canov

Radiožurnál

Poslanecká sněmovna projednává na mimořádné schůzi návrh vlády na snížení červnové valorizace důchodů. Pokud poslanci návrh podpoří, bude o něm rozhodovat Senát. Může v horní komoře vládní návrh narazit? Je vládní novela snižující valorizaci důchodů v souladu s ústavou? A je v pořádku ji přijímat ve stavu legislativní nouze? Tomáš Pancíř se ptal senátora Michaela Canova ze Starostů pro Liberecký kraj.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už 31 hodin jedná PS na mimořádné schůzi o návrhu vlády na snížení červnové valorizace důchodů. Pokud poslanci návrh podpoří, bude o něm rozhodovat Senát, může v horní komoře vládní návrh narazit. Je vládní novela snižující valorizaci důchodů v souladu s ústavou a je v pořádku jí přijímat ve stavu legislativní nouze?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je senátor, místopředseda senátního ústavně-právního výboru Michael Canov zvolený za Starosty pro Liberecký kraj. Dobrý den, vítejte v našem studiu. Dobrý den u vládní návrh, o kterém jednají poslanci, má snížit červnovou valorizaci důchodů v průměru o 1000 korun měsíčně oproti tomu, jak navyšování penzí upravuje současný zákon. Pokud sněmovna tento návrh schválí, bude se mu věnovat Senát. Vy jste už v předstihu avizoval, že pro ten vládní návrh ruku nezvedne.

  • To je. Platí to stále?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají