Dvacet minut Radiožurnálu

Rozpočet nepodpoříme. V kritice současné vlády jsme zajedno s Kalouskem, říká poslanec Hrnčíř z SPD

Dvacet minut Radiožurnálu

Rozpočet nepodpoříme. V kritice současné vlády jsme zajedno s Kalouskem, říká poslanec Hrnčíř z SPD
Poslanci opozice v Poslanecké sněmovně.

Radiožurnál

„Vláda by měla konečně začít reformovat zkostnatělý stát prostřednictvím digitalizace a zeštíhlováním státního aparátu,“ říká místopředseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Jan Hrnčíř (SPD). Jak by se podle něj měly změnit povinné výdaje, které neúměrně zatěžují státní rozpočet? Proč opoziční SPD navrhuje snížení plateb do unijního rozpočtu? Poslechněte si rozhovor Vladimíra Kroce.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaký rozpočet navrhuje vláda na příští rok? Podpoří ho ve sněmovně opozice? Můžeme si i v příštích letech dovolit rozpočtový schodek přes čtvrt bilionu korun? A jak a proč se bude měnit rozpočet na rok letošní?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus, je dnes místopředseda rozpočtového výboru sněmovny za SPD Jan Hrnčíř. Dobrý den.

  • Dobrý den vám i posluchačům. Na zítřejší schůzi sněmovny máte mimo jiné schvalovat zvýšení letošního státního rozpočtu včetně jeho schodku. Jaká je vaše ideální představa?

Více z pořadu