Dvacet minut Radiožurnálu

Respirátory doporučujeme hlavně k lékaři. Neexistuje důvod pro další opatření, říká Válek k letní vlně covidu

Dvacet minut Radiožurnálu

Respirátory doporučujeme hlavně k lékaři. Neexistuje důvod pro další opatření, říká Válek k letní vlně covidu
Vlastimil Válek

Radiožurnál

Bude ministerstvo zdravotnictví reagovat na rostoucí počet nakažených covidem? Čekají nás opět povinné covidové testy a nošení respirátorů? A jak by mělo fungovat dobrovolné zdravotní připojištění, které vláda slibuje ve svém programovém prohlášení? Tomáš Pancíř se ptal ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP09).
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bude ministerstvo zdravotnictví reagovat na rostoucí počet nakažených COVIDem? Čekají nás opět povinné covidové testy a nošení respirátorů? A jak by mělo fungovat dobrovolné zdravotní připojištění, které vláda slibuje ve svém programovém prohlášení?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je místopředseda vlády, ministr zdravotnictví a také místopředseda TOP 09 Vlastimil Válek. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Krásný dobrý den vám i divákům. Za včerejšek v ČR přibylo 1156 nakažených COVIDem. To je přibližně o 500 víc než před týdnem. Odborníci navíc upozorňují, že se málo testuje a že reálně těch nakažených je podstatně víc, než ukazují oficiální statistiky. Podobná situace je v řadě jiných evropských států. Třeba francouzská ministryně zdravotnictví v tomto týdnu požádala, aby lidé nosili respirátory ve veřejné dopravě. Uvažujete i vy o nějakém podobném doporučení nebo výzvě?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají