Dvacet minut Radiožurnálu

Ozdravný balíček je vyvážený a sociálně citlivý. Prostor pro změny nevidíme, hájí rozhodnutí vlády Jurečka

Dvacet minut Radiožurnálu

Ozdravný balíček je vyvážený a sociálně citlivý. Prostor pro změny nevidíme, hájí rozhodnutí vlády Jurečka
Místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil na tiskové konferenci důchodovou reformu

Radiožurnál

Před týdnem vláda představila návrh důchodové reformy a úsporného balíčku a slíbila, že o něm povede racionální debatu. O několik dní později ale premiér řekl, že se nic zásadního na návrzích měnit nebude. Jaký smysl v tom případě mají jednání s opozicí nebo sociálními partnery? Jak se úsporný balíček a důchodová reforma odrazí ve výdajích domácností a ve výši důchodů? Tomáš Pancíř se ptal vicepremiéra a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky z KDU-ČSL.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přesně před týdnem vláda představila návrh důchodové reformy a úsporného balíčku a slíbila, že o něm povede racionální debatu. O několik dní později ale premiér řekl, že se nic zásadního na návrzích měnit nebude. Jaký smysl v tom případě mají jednání s opozicí nebo sociálními partnery? Jak se úsporný balíček a důchodová reforma konkrétně odrazí ve výdajích domácností a ve výší důchodů a jak chce vláda o svých návrzích přesvědčit veřejnost?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu v den 100. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání u nás je vicepremiér, ministr práce a sociálních věcí, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Dobrý den, vítejte v našem sněmovním studiu.

  • Dobrý den a vše nejlepší ke 100 letům rozhlasu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají