Dvacet minut Radiožurnálu

Oprava Barrandovského mostu: Opozice se chystala na kolaps dopravy, zpoždění jsou v minutách, říká Scheinherr

Dvacet minut Radiožurnálu

Oprava Barrandovského mostu: Opozice se chystala na kolaps dopravy, zpoždění jsou v minutách, říká Scheinherr
Adam Scheinherr

Radiožurnál

Vedení pražského magistrátu si během přípravy rozsáhlé opravy hojně užívaného Barrandovského mostu užilo velkou dávku kritiky. Co přinesly první týdny rekonstrukce? Jak na omezení reagují řidiči a další účastníci dopravy v hlavním městě? Vladimír Kroc se ptal Adama Scheinherra (Praha sobě), náměstka primátora Prahy odpovědného za dopravu.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bude generální rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze dokončena včas? Jak velké způsobuje dopravní komplikace? Byly objízdné trasy promyšlené a včas připraveny? A jak se vyvíjí projekt Dvoreckého mostu přes Vltavu?

  • Hostem 20 minut, které vysílá Radiožurnál a ČRo Plus, je dnes pražský zastupitel, náměstek primátora Hlavního města Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr, člen nezávislé kandidátky Praha sobě. Dobrý den. Já jsem v poledne, řekl jsem správně vaše jméno. Adam Scheinherr Scheinherr. Tak pardon. Pardon. Pochvalujete si průběh rekonstrukce Barrandovského mostu, která začala 16. května a její první etapa má skončit druhého září. Opravdu vše běží naprosto bez problémů, podle hodinového itineráře.

  • Tak já musím říct, že dneska jsme vlastně čtyři týdny po zahájení rekonstrukce nebo té hlavní etapy a nechci to zakřiknout, ale patří poděkováním všem, co, co se na té rekonstrukci podíleli, co jí připravovali, co na ní teď dělají a je všem řidičům a cestujícím MHD, že jsou ohleduplní, využívají objízdné trasy a skutečně ta rekonstrukce sama o sobě běží celkem bez problému. Samozřejmě to rekonstrukce, i když si rekonstruujete byt, tak vždycky tam něco najdete, ale žádné větší problémy nejsou. A zároveň i na objízdných trasách, tak jak mi bylo vyčítáno, předpokládáno, že jsem to nedokonalé připravil, že nastane kolaps, peklo armagedon. Tak to skutečně nenastalo a doufám, že to tedy vydrží do konce.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají