Dvacet minut Radiožurnálu

Nedůstojná nejistota přijímaček. V dětech vytváříme pocit, že na ně společnost kašle, varuje expert Feřtek

Dvacet minut Radiožurnálu

Nedůstojná nejistota přijímaček. V dětech vytváříme pocit, že na ně společnost kašle, varuje expert Feřtek
Přijímací zkoušky (ilustrační foto)

Radiožurnál

Proč se letošní přijímačky na střední školy neobešly bez stresu a zmatků? Mělo by se ustoupit od povinných jednotných testů? A co všechno se dá změnit do příštího školního roku? Vladimír Kroc se ptal Tomáše Feřtka, odborného konzultanta a člen správní rady informačního centra o vzdělávání EDUin.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Proč se letošní přijímačky na střední školy neobešly bez stresu a zmatků, mělo by se ustoupit od povinných jednotných testů. Co všechno se dá změnit do příštího školního roku?

  • Po 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes odborný konzultant a člen správní rady informačního centra o vzdělávání EDUin Tomáš Feřtek. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Náš rozhovor předtáčíme ve chvíli, kdy neznáme ještě výsledek setkání premiér a ministr školství a představitelů Asociace krajů. Máte nějaké tušení o jejím obsahu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají