Dvacet minut Radiožurnálu

Na vysoké školy chodí příliš staří studenti. I proto navrhuji zrušení deváté třídy a prodloužení povinné školní docházky, říká ministr školství

Dvacet minut Radiožurnálu

Na vysoké školy chodí příliš staří studenti. I proto navrhuji zrušení deváté třídy a prodloužení povinné školní docházky, říká ministr školství
Mikuláš Bek

Radiožurnál

Dostanou učitelé od nového roku platy, jaké si zaslouží? Jak chce ministr školství řešit nedostatek míst na základních školách a gymnáziích v některých oblastech Česka? Tomáš Pancíř se ptal nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka (STAN).
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Opravdu dá vláda už příští rok dost peněz na slíbené vyšší platy učitelů? Jak chce nový ministr školství řešit nedostatek míst na základních školách a gymnáziích v některých oblastech Česka. Co všechno se mají učit žáci ve školách a měly by se zrušit povinné domácí úkoly a posunut začátek školní výuky?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je nový ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek z hnutí Starostové a nezávislí. Dobrý den, vítejte v našem přenosovém voze.

  • Dobrý den. Předesílám, že vzhledem k vašemu nabitému programu rozhovor předtáčíme krátce po poledni, takže na případné pozdější informace nemůžeme reagovat. Vláda minulý čtvrtek představila svůj úsporný balíček, který mimo jiné počítá se škrtáním výdajů na zaměstnance státu. Před několika týdny přitom sněmovna schválila novelu zákona, která má zvýšit platy učitelů v průměru na 130 % průměrné mzdy v národním hospodářství. Znamená to, že školství se to škrtání v personálních nákladech vůbec nebude týkat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají