Dvacet minut Radiožurnálu

Koronavirus se sem jednou dostal a my se s ním budeme muset naučit žít, tvrdí kardiochirurg Pirk

Dvacet minut Radiožurnálu

Koronavirus se sem jednou dostal a my se s ním budeme muset naučit žít, tvrdí kardiochirurg Pirk
Kardiochirurg Jan Pirk.

Radiožurnál

Známý kardiochirurg Jan Pirk před dvěma týdny v rozhovoru pro web časopisu Reflex zlehčoval nebezpečí šířícího se koronaviru. Říkal, že by bylo nejlepší, kdyby se nakazilo co nejvíce lidí. Počet obětí v Číně komentoval tak, že když se nějaký živočišný druh přemnoží, příroda ho začne korigovat. „Všechny velké epidemie přišly z Číny. Ať to byl SARS, nebo epidemie chřipky. Je to dané tím, že nedodržují základní pravidla hygieny,“ myslí si přednosta Kardiocentra IKEMu.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Známý kardiolog Jan Pirk před dvěma týdny v rozhovoru pro web časopisu Reflex zlehčoval nebezpečí šířícího se koronaviru. Tvrdil, že by bylo nejlepší, kdyby nový koronavirus dostalo co nejvíc lidí a reakce politiků označil za neadekvátní. Změnil v posledních dnech názor. Co radí nejen svým pacientům, aby zůstali zdraví a neměly by být lékaři v době nouzového stavu obezřetnější v tom, co říkají v médiích nebo píší na sociálních sítích?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je kardiolog, přednosta kardiocentra pražského IKEMu prof. Jan Pirk. Dobrý den. Zdravím vás po telefonu.

  • Dobrý den. Já bych jenom, poprosil jsem se o nich. Budou kardiologové zlobit? Já nejsem kardiolog, já jsem kardiochirurg.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají