Dvacet minut Radiožurnálu

Jsem optimista. Věřím, že nový generální ředitel ČT bude zvolený do června, tvrdí místopředseda rady Ježek

Dvacet minut Radiožurnálu

Jsem optimista. Věřím, že nový generální ředitel ČT bude zvolený do června, tvrdí místopředseda rady Ježek
Česká televize, ilustrační foto

Radiožurnál

Rada České televize bude volit nového generálního ředitele. Výsledné jméno nového šéfa instituce se ale podle mediálních analytiků nedozvíme. „Zítra máme výraznou šanci zúžit výběr kandidátů z pěti na dva. Zda některý z poslední dvojice bude schopen získat potřebných 10 hlasů z celkových 15 nemám tušení. Pokud se mezi nimi nebudeme schopni rozhodnout, tak nastane pravděpodobně přerušení schůze,“ říká místopředseda Rady České televize Vlastimil Ježek.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Volba generálního ředitele ČT je hlavním bodem programu zítřejšího jednání Rady ČT. Získá už zítra některý z pěti finalistů dostatečný počet hlasů. Pokud ne, jaký bude další postup? Je Rada ČT pod politickým tlakem? A kam postoupily úvahy o možném zvýšení televizních poplatků?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus, je místopředseda Rady ČT, předseda představenstva pražského Obecního domu. Také bývalý ředitel ČRo Národní knihovny Vlastimil Ježek. Dobrý den. Zdravím vás do našeho přenosového vozu.

  • Krásné odpoledne všem. Rada ČT před třemi týdny vybrala pětici finalistů volby generálního ředitele ČT. Tato pětice zítra od prezentuje své vize. Následovat má tajná volba. Ke zvolení je potřeba, aby někdo z kandidátů získal alespoň 10 hlasů. Jak je podle vás pravděpodobné, že nikdo zítra tolik hlasů opravdu dostane?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají