Dvacet minut Radiožurnálu

Je potřeba otevřít legální cesty migrace. Zájem Česka o hledání řešení byl nutný už dlouho, míní ředitelka Sdružení pro integraci a migraci

Dvacet minut Radiožurnálu

Je potřeba otevřít legální cesty migrace. Zájem Česka o hledání řešení byl nutný už dlouho, míní ředitelka Sdružení pro integraci a migraci
Opatření na hranicích

Radiožurnál

Ministři vnitra středoevropských zemí diskutovali migraci do Evropské unie, šlo o mimořádné setkání v souvislosti s aktuální situací na západobalkánské migrační trase. Kudy tato trasa vede? Jaká opatření jsou stěžejní a jakou roli v nich hraje české předsednictví v Radě Evropské unie? Jak účinné jsou policejní kontroly na hranicích se Slovenskem, které probíhají od září letošního roku? Vladimír Kroc se ptal Magdy Faltové, ředitelky Sdružení pro integraci a migraci.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rýsuje se celoevropské řešení migrace. Proč jsou nutné policejní kontroly na hranicích se Slovenskem? V čem je pro běžence momentálně atraktivní tzv. západobalkánská cesta? Kudy vede?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci. Dobrý den. Dobrý den. Co přinese podle vás dnešní mimořádné jednání ministrů vnitra EU k migraci v Bruselu?

  • Tak není to úplně jednoduchá odpověď. Myslím si, že to bude v tom trendu, který dlouhodobě vidíme, tedy, že tam určitá snaha se kritizovat to téma, bude se hovořit o Frontexu a posílení ochrany vnější hranice. Zároveň ta konkrétní řešení a vlastně implementaci těch řešení si myslím, že nás zásadním způsobem zatím neposune.

Více z pořadu