Dvacet minut Radiožurnálu

Historik Svoboda: Zelenskému pomáhá charisma. Kdyby byla EU co k čemu, žádný projev by nebyl potřeba

Dvacet minut Radiožurnálu

Historik Svoboda: Zelenskému pomáhá charisma. Kdyby byla EU co k čemu, žádný projev by nebyl potřeba
Historik a ukrajinist David Svoboda z Ústavu pro studium totalitních režimů a z Muzea paměti národa.

Radiožurnál

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil k českému Parlamentu. V jakém duchu se jeho dálkový projev nesl? Stal se Volodymyr Zelenskyj prototypem nového diplomata? Jak účinná jsou  jeho vystoupení k politikům jiných zemí? A kdo mu koncipuje projevy? Vladimír Kroc se ptal historika a ukrajinisty Davida Svobody z Ústavu pro studium totalitních režimů a z Muzea paměti národa.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jakém duchu se vedl dálkový projev prezidenta Ukrajiny v českém parlamentu? Stal se Volodymyr Zelenskyj prototypem nového diplomata. Jak účinná jsou tato jeho vystoupení k politikům jiných zemí a kdo mu konců koncipuje projevy?

  • Hostem 20 minut, které vysílá Radiožurnál a ČRo Plus, je dnes historik a Ukrajiny 100 David Svoboda z Ústavu pro studium totalitních režimů a z muzea paměti národa. Zdravím vás do našeho přenosového vozu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Dnes krátce před polednem promluvil prostřednictvím telemostu k obou komorách českého parlamentu prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. Zaznělo v jeho vystoupení něco neočekávaného?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají