Dvacet minut Radiožurnálu

Generální ředitel ČT: Na Kavčí hory nepřináším revoluci. Důraz chci klást na digitální směřování televize

Dvacet minut Radiožurnálu

Generální ředitel ČT: Na Kavčí hory nepřináším revoluci. Důraz chci klást na digitální směřování televize
Jan Souček

Radiožurnál

Co přinese nová tvář v čele České televize? Které programy se změní, které budou posíleny a které třeba i zaniknou? Jak bude vypadat nová veřejnoprávní platforma spojující televizi s rozhlasem a tiskovou agenturou? Vladimír Kroc se ptal nově zvoleného generálního ředitele ČT Jana Součka.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co přinese nová tvář v čele ČT? Které programy se změní, které budou posíleny a které třeba i zaniknou? Jak bude vypadat nová veřejnoprávní platforma spojující televizi s rozhlasem a tiskovou agenturou?

  • Hostem pátečních 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dosavadní ředitel brněnského studia ČT a nově zvolený generální ředitel ČT Jan Souček. Zdravím vás do Brna. Dobrý den. Hezké odpoledne. Jak velkou odvahu jste musel sebrat, abyste ohlásil kandidaturu proti svému dosavadnímu šéfovi? Starosta svůj projekt na kritice současného fungování veřejnoprávní televize?

  • Já si nemyslím, že k té kandidatuře bylo potřeba hodně odvahy. Je. Spíš si myslím, že to byl krok z mé strany člověka, který rád věci posouvá. A když mám nápad, jak by to šlo dělat lépe, tak přemýšlím o tom, jestli nejsem třeba tím, kdo by se mohl ucházet o pozici, která o tom může rozhodovat. Tak že odvaha to asi nebyla. To si nemyslím.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají