Dvacet minut Radiožurnálu

Garance nemám, platy učitelů chci ale udržet na 130 procentech průměru, slibuje kandidát na ministra Balaš

Dvacet minut Radiožurnálu

Garance nemám, platy učitelů chci ale udržet na 130 procentech průměru, slibuje kandidát na ministra Balaš
Vladimír Balaš

Radiožurnál

Dosavadní ministr školství Petr Gazdík své místo opouští kvůli kauze Hlubuček. Je možné na jeho práci na ministerstvu plynule navázat? Jak jeho nástupce přistoupí k požadavkům školských odborů, které vyhlásily stávkovou pohotovost? Tomáš Pancíř se ptal poslance Vladimíra Balaše (STAN), kandidáta na funkci ministra školství.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kandidátem hnutí STAN na post ministra školství je odborník na mezinárodní právo Vladimír Balaš. Jak by chtěl změnit české školství? Bude mít dostatečnou autoritu i politickou sílu, aby zajistil pro školství dost peněz a nenarazí jeho nominace u prezidenta Miloše Zemana?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je právě kandidát hnutí Starostové a nezávislí na post ministra školství, mládeže a tělovýchovy, poslanec hnutí STAN, místopředseda sněmovního ústavně-právního výboru a také nedávno jmenovaný prof. mezinárodního práva Vladimír Balaš. Dobrý den. Vítejte v našem sněmovním studiu. Dobrý den.

  • Vy jste k nám do sněmovního studia dorazil v podstatě přímo ze schůzky s premiérem Petrem Fialou. Platí i po ní, že jste kandidátem na my?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají