Dokument

České Švýcarsko na rozcestí: sázet nebo nesázet?

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Dokument

České Švýcarsko na rozcestí: sázet nebo nesázet?
České Švýcarsko několik měsíců po požáru

Plus

Požár v Národním parku České Švýcarsko byl plným právem mediální událostí léta 2022. Aby také ne: zasáhl 1600 hektarů lesa, v době největší intenzity ho hasilo asi 700 lidí, osm vrtulníků a pět letadel. Byl to nejrozsáhlejší lesní požár v historii naší země.
Vít Pohanka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co se vám vybaví, když se řekne rok 1989? Nejspíš, to bude pád komunismu. V Polsku už bylo po prvních svobodných volbách a vládla solidarita vedená Alešem Valentou. V Berlíně se hroutila zeď. K radikální změně se schylovalo také v Československu.

  • Jestli si ty události nepamatujete sami, určitě jste o nich slyšeli v dějepise nebo od rodičů a teď si možná říkáte, proč je tady vůbec zmiňuji? Proto, že v jejich stínu tenkrát naprosto zapadlo jedno varování před pohromou, která na naše životy začíná teď ve třetí dekádě 20. století dopadat velmi citelně.

  • A já ležel i u velmi teplém ministrovi nad tím, kdo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají