Dnešní Plus

Personální zemětřesení. Kvůli korupčním skandálům odstoupila řada vrcholných představitelů Ukrajiny

Dnešní Plus

Personální zemětřesení. Kvůli korupčním skandálům odstoupila řada vrcholných představitelů Ukrajiny
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na Světovém ekonomickém fóru v Davosu

Plus

V úterý odstoupila řada ukrajinských vrcholných představitelů. Mezi těmi, kdo rezignovali, je například zástupce ředitele prezidentova úřadu Kyrylo Tymošenko, několik náměstků ministerstev a také několik vedoucích představitelů regionů. Celkově se jednalo o více než deset lidí. Rezignace přicházejí poté, co zemí otřásly největší korupční skandály od začátku ruské invaze.
Renata Kropáčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Včera odstoupil a řada vrcholných ukrajinských vrcholných představitelů. Mezi těmi, kdo rezignovali, je například zástupce ředitele prezidentova úřadu Kyrylo Tymošenko, několik náměstků ministerstev a také několik vedoucích představitelů regionů. Celkově se jednalo o více než 10 lidí. Rezignace přicházejí poté, co zemí otřásly největší korupční skandály od začátku ruské invaze. Ukrajinský zpravodaj Martin Dorazín k tomu včera v našem vysílání řekl následující podstatě je to součást takové personální reformy, kterou zahájil prezident Volodymyr Zelenskyj. Zpočátku v těch prvních válečných měsících na to nebyl čas. Prostě ti lidé byli dnes ve svých funkcích a samozřejmě jako v každé jiné zemi se tam dostávají různí lidé, někteří s cílem se obohatit. Tom se nikde nedá vyhnout. Zvlášť takové situace, kdy je země v chaosu a kdy si vlastně každý tak trochu dělá, co chce. To je obrovská příležitost pro loupežníky všeho druhu. Teď asi nastal ten správný čas vyměnit některé gubernátory pěti oblastí, nejenom ta, dejme, týká se to jenom bezprostředně ministerstev, ale i těch nižších úrovní.

  • Řekl náš ukrajinský zpravodaj v Dnipru Martin Dorazín. Já už teď ve vysílání vítám Davida Stulík, seniorní ho analytika think-tanku Evropské hodnoty. Dobré ráno.

  • Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají