Dnešní Plus

Moskva podle USA utratila za korupci světových politiků 300 milionů dolarů. Má totiž eminentní zájem rozklížit Evropu a Ameriku, míní komentátor Slezák

Dnešní Plus

Moskva podle USA utratila za korupci světových politiků 300 milionů dolarů. Má totiž eminentní zájem rozklížit Evropu a Ameriku, míní komentátor Slezák
Vladimir Putin a Marine Le Penová v Moskvě v roce 2017

Plus

300 milionů dolarů – to je částka, kterou podle amerického ministerstva zahraničí a amerických tajných služeb utratili Rusové od roku 2014, aby zkusili zkorumpovat politiky ve 25 zemích světa. Američané přitom tvrdí, že jde pouze o špičku ledovce.
Jan Burda

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 300 miliard dolarů. To je částka, kterou podle amerického ministerstva zahraničí amerických tajných služeb utratili Rusové od roku 2014, aby zkusili zkompromitovat politiky v 25 zemích světa. Američané přitom tvrdí, že jde o špičku ledovce. Podrobnosti nám teď na plusu poví zahraničněpolitický komentátor ČRo Milan Slezák. Dobrý den.

  • Dobrý den. Uvádějí americké zdroje kterých zemí a politiků se měla ta ruská korupce nebo ty peníze z Ruska týkat?

  • No, my zatím víme o zhruba dvacítce zemí. To tvrdí Američané. Vy jste to sám řekl. Více než 20 25 jste zmínil. Nicméně pokud jde o ty konkrétní, se mě tak známe jenom čtyři, a to známe díky článkům ve The Washington Post nebo díky regulacím v amerických médiích, jiných například na CNN. Zmiňuje se výslovně Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Albánie a také Madagaskar. O ostatních zemích můžeme jenom spekulovat, ale údajně jedné asijské zemi předal ruský velvyslanec určitou částku přímo prezidentskému kandidátu. Jaká je to země, to nevíme. Celkem by se to ale mělo údajně týkat 100 zemí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají