Dnešní Plus

Češi kvůli vysoké inflaci investují úspory do zahraničních realit. Jsou totiž často výrazně levnější

Dnešní Plus

Češi kvůli vysoké inflaci investují úspory do zahraničních realit. Jsou totiž často výrazně levnější
Vila, moře, oceán, dovolená, dům u moře, ilustrační

Plus

Zájem Čechů o zahraniční nemovitosti roste a potvrzují to i realitní kanceláře, které prodej zprostředkovávají. Třeba jeden z největších realitních portálu Sreality.cz zaznamenal boom poptávky už předloni, kdy se zájem zvedl na dvojnásobek.
Zuzana Švejdová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Petr Zapletal se před časem rozhodl investovat do výstavby hotelu v Gruzii přímo na pláži blízko turisticky vyhledávaného města Batumi. Jednotlivé apartmány teď nabízí k prodeji a zájem je velký hlavně mezi českými kupé.

  • V této chvíli máme již hotové dvě budovy, kde máme zkolaudovaných 129 hotelových pokojů. Drtivou většinu apartmánu jsme prodali české klientele. V našem projektu my chceme, aby investoři si koupili nemovitost a nemuseli se o ně.

  • Stará cesta k výstavbě hotelu ale nebyla jednoduchá. Podle Petra Zapletala je v Gruzii problém třeba se sháněním pozemků. Velkou část totiž vlastní samotná vláda. Komplikace nastaly tak i se stavebním materiálem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají