Diagnóza F

LGBTQ+ lidé jsou více ohroženi duševními potížemi

Diagnóza F

LGBTQ+ lidé jsou více ohroženi duševními potížemi
LGBTQ+

Radio Wave

Častější výskyt úzkostných a depresivních symptomů souvisí mj. s menšinovým stresem, kterému LGBTQ+ lidé musejí čelit. Situaci mohou paradoxně zhoršovat i vlastní diskuze o zrovnoprávnění s většinovou společností, jakkoliv jsou důležité, neboť z jinakosti dělají téma.
Adéla Paulík Lichková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Diagnóza je magazín o duševních nemocech, psychologii a psychiatrii.

  • Dobrý den. I dnes vás vítám u diagnózy f, kterou posloucháte buď na Radio Wave, anebo v podcastových aplikacích. O tom, že LGBTQ Plas lidé jsou více ohroženi duševními nemocemi, se už nějaký čas ví a je to podloženo řadou výzkumů. Tématu se věnuje i Michal Pitoňák z Národního ústavu duševního zdraví. Dnes si budeme povídat o tom, co je to tzv. menšinový stres a taky. Jaký dopad mají jednotlivé, ale i davové xenofobní prožitky a jak jestli vůbec je možné situaci měnit. A ahoj. Michale. Ahoj. Děkuji za pozvání. Co je tím hlavním s trezorem?

  • Proč jsou tito lidé více ohrožení duševními obtížemi?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají