Čistá hra Martina Procházky

Dříve byl o české hráče obrovský zájem, dnes je český hokej trochu jinde, hodnotí Roman Šimíček

Čistá hra Martina Procházky

Dříve byl o české hráče obrovský zájem, dnes je český hokej trochu jinde, hodnotí Roman Šimíček
Roman Šimíček se vrací do Vítkovic jako nový sportovní ředitel

Radiožurnál Sport

Hokejová extraliga začíná ve čtvrtek zápasem Kometa Brno – Karlovy Vary, a pak to celé vypukne naplno úvodním kolem v pátek. Nejenom to bylo tématem pořadu Čistá hra s moderátorem Františkem Kunou, hokejovým expertem Martinem Procházkou a bývalým hokejovým útočníkem a Romanem Šimíčkem.
František Kuna, Martin Procházka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezký den. Pokračuje vysílání o hokejové extralize. Ta začne ve čtvrtek. Jedním zápasem nastoupí Kometa Brno proti Karlovým Varům a pak to celé vypukne naplno úvodním kolem v pátek. Čistá hra Martina Procházky. Dnes trochu jinak než v minulých týdnech. Byli jste zvyklí na, řekněme trochu starší hokejové legendy, třeba jako na pana Jaroslava Pouzara, Vladimíra Martince, Jana gustu Havla nebo Bohuslava Ebermanna. Teď se vydáme za ročníkem o poznání mladším, protože naším hostem je na dálku z Ostravy Roman Šimíček. Dobrý den. Dobrý den. A je tady s námi se mnou také samozřejmě Martin Procházka. Vítejte. Dobré dopoledne všem. My jsme se s Martinem Procházkou bavili ještě před pořadem o tom, jaké byly hokejové začátky tvoje, Martine, třeba i ve Vítkovicích. Ty se tady řekl jedno slovo ledniček.

  • Ano, já se tady tu halu vybavuji. Byla to, dá se říct, taková trošku tréninková hala. Roma mi to potom potvrdí, ale hrál za ní zápasy. Asi bavilo, když jsme tam přijeli s Kladnem. Výběr Kladna Hrad turnaj. Byl tam i Jaromír Jágr a 20 m a byly dva dny na ledničku, kde se odehrávaly pravdu zápase zápasy jeden za druhým a tahala si myslím, že byla velice populární, protože byla to taková vlastně doplňková hala k té hlavní, kde se samozřejmě odehrávaly ty velké zápasy, ale tady si myslím, že všichni tady těch je víc slyší. Hráči na led nějak uhráli, takže doufám, že do tvrdí.

  • Romane, je toto vaše hokejové dětství? Tak a já toto můžu jenom potvrdit. Martin má naprostou pravdu. Ledniček měl svoji takovou nějakou auru, kde jsme všichni takoví ti hokejisti, co jsme hráli za Vítkovice, tak jsme určitě vyrůstali. Tam máme na to všichni pěkné vzpomínky. Bylo takové malinko bojové, ale bylo to super a hrozně rád na to vzpomínám. Takže ano. Martin má pravdu a myslím si, že dokonce se tam odehráli nějaké zápasy áčka, kdy si myslím, že teď tam dokonce i trénoval občas, takže takže mám na to pěkné vzpomínky. A pamatuji si taky to, jak se z velké haly přecházelo na ledě. Háček v teniskách, v cele, výzbroji, takže takže bylo to. Bylo to takové zvláštní, ale určitě rád na to vzpomínám.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají