Život k nezaplacení

Měli bychom zamezit kalkulacím s předčasným důchodem, vyzývá sociolog Prokop

Život k nezaplacení

Měli bychom zamezit kalkulacím s předčasným důchodem, vyzývá sociolog Prokop
Daniel Prokop, sociolog

Radiožurnál

V Česku roste zájem o předčasný důchod, jelikož se zatím vyplatí. Pomůžou si lidé, když o něj zažádají? „Výhodné je do něj vstoupit rok před řádným důchodem, redukce důchodu je pak menší," potvrzuje současný paradox sociolog Daniel Prokop. „Problém je, že jsou nyní vysoké valorizace a lidé, kteří teď vstoupí do předčasného důchodu, se tak dostanou na vyšší hladinu než lidé v řádném důchodu. To není spravedlivé." Poslechněte si celý rozhovor.
Daniel Prokop, Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne. Kde jsme sledujeme dozvuky diskusí o dani z mimořádných zisků. Jsme svědky jevu, kdy roste zájem o odchod do předčasného důchodu, protože se to zatím vyplatí. Na ministerstvu práce a sociálních věcí se rodí návrh na snížení výše dávek v nezaměstnanosti. Nad tím vším je strašák strukturálního deficitu veřejných rozpočtů. Inu Česko 2022 život nezaplacení neboli společný projekt ČRo a společnosti PAQ Research, která má unikátní data o některých oblastech života v ČR. U mikrofonu je i dnes zakladatel výše jmenované společnosti Daniel Prokop. Dobrý den. Dobrý den.

  • Česko 2022.

  • Život k nezaplacení.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají