Bruselské chlebíčky

Fialův přítel na telefonu: Nelze válčit na ukrajinské i klimatické frontě zároveň. Klima musí ustoupit

Bruselské chlebíčky

Fialův přítel na telefonu: Nelze válčit na ukrajinské i klimatické frontě zároveň. Klima musí ustoupit
Přítel na telefonu

Radiožurnál

Kvůli tlaku na dosažení Zelené dohody zapomněla Evropská unie na budování energetické bezpečnosti. Myslí si to alespoň poradce premiéra Petra Fialy Ondřej Krutílek, který je sám členem ODS a zároveň pracuje jako asistent europoslance Alexandra Vondry. V podcastu Bruselské chlebíčky říká, že klimatická politika Evropské unie není příčinou současné energetické krize, ale ani nepomáhá jejímu řešení.
Filip Nerad, Viktor Daněk, Zdeňka Trachtová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • My nepůjdeme cestou plošných opatření, tak, jak nám to občas radí současná opozice. Ve výsledku bychom nikomu nepomohl, ale situaci všech bychom zhoršili.

  • Tady jsou bruselské chlebíčky. Váš průvodce zákulisím českého předsednictví v Radě EU.

  • To tak dávno, kdy premiér Petr Fiala z ODS patřil k odpůrcům zastropování cen energií. Teď pro ně vláda na evropské úrovni dokonce vyjednává podporu mezi unijními státy a šéf strany, která vždy platila za spíše euroskeptickou, prosazuje evropská řešení energetické krize.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají