Balanc

Zadek, břicho, menstruace a sperma. Co všechno nemáte rádi na svém těle a jak to napravit?

Balanc

Zadek, břicho, menstruace a sperma. Co všechno nemáte rádi na svém těle a jak to napravit?
Přirozené tělo

Radio Wave

„Když pěstujeme dobrý vztah k tělu, je pravděpodobnější, že budeme žít spokojenější a naplněnější život,” říká psychoterapeutka a publicistka Lucie Brandtlová. Možná také bojujete s některými částmi svého těla. Nelíbí se vám zadek, ruce nebo snad to, co tělo vylučuje? Vztah k tělu a jeho fungování můžeme zlepšovat, kultivovat – i přesto, že stojíme proti velkým kulturním očekáváním, tlakům reklamy i sociálních sítí. Jak si vzít své tělo zpět a mít ho rád?
Petr Bouška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Magazín pro rozvoj duše i těla s Petrem Bouškou na rádiu my balanc.

  • Příjemné vysílání Radia Wave vám přeje Petr Bouška. Posloucháte magazín Balán, který dnes navštívila Lucie Brantlová, psychoterapeutka a publicistka Lucie. Dobrý den. Dobrý den. My se spolu budeme setkávat v následujících dvou epizodách. A téma, které jsme vybrali pro dnešní vysílání, je přijetí těla a vztah k tělu. Tedy ten vztah k tělu. V čem je důležitý pro duševní zdraví?

  • Nebo podle mě vlastně ve všem. Jsem toho názoru, že když pěstujeme svůj vztah k tělu, je pravděpodobnější, že budeme žít spokojenější a naplněnější život, než když se každou chvíli zaobíráme tím, že se nám naše tělo nelíbí, že se ji snažíme vyměnit. Představujeme si, jaké by to bylo, když by to tělo bylo jiné. To všechno nám ubírá velké množství energie, kterou bychom mohli využít na něco, co by nám přinášel duševní pohodu, spokojenost a nebo smysl i z dlouhodobého hlediska. Pak jde podle mě také o to, že tělo je součástí nás nás samých. Bez těla prostě nemůžeme být tak, že s tak našemu tělu může dost odrážet náš vztah k sobě samým a naopak náš vztah k sobě samým může ovlivňovat náš vztah k tělu. No a to, jaký máme vztah sami k sobě, dost často určuje vztahy s druhými a náš celkový stav a well-being.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají