Balanc

Agresoři na silnicích. Proč se z někoho za volantem stává hrozba pro sebe i okolí?

Balanc

Agresoři na silnicích. Proč se z někoho za volantem stává hrozba pro sebe i okolí?
řidič, řízení auta

Radio Wave

„Řízení auta může zesilovat některé rysy naší osobnosti, u každého se to liší,” říká v Balancu psychoterapeut a psycholog Tomáš Zuda. Jestli jezdíte autem, určitě jste zažili nepříjemné situace, například troubení, vybržďování a hněv. Každý, kdo jede rychleji, je šílenec, kdo jede pomaleji, neumí řídit. Řízení některým lidem mění chování. Co auta říkají o naší osobnosti?
Petr Bouška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Magazín pro rozvoj duše i těla s Petrem Bouškou na rádiu my balanc.

  • Hezký dobrý den na rádiových vám přeje Petr Bouška. Posloucháte další vydání magazínu balanc, který navštívil vám jistě známý Tomáš Zunt a psycholog a psychoterapeut. Dobrý den. Tomáši. Dobrý den. My se budeme spolu, jak už je pravidlem, setkávat následujících dvou epizodách. Dnešní téma je řízení auta a já, když jsem sestavoval otázky pro vás, tak mě napadlo, že můj první psychoterapeut hovořil o autě jako o ocelové vagině, protože se tam cítíme bezpečně, a proto se můžeme taky chovat všelijak. Souhlasil byste s tím, nebo co? Co to ve vás vyvolá?

  • Tato metafora je taková hodně hlasitá. Já nevím, jestli bych přímo souhlasil nutně. V každém případě s tou metaforou misi v případě každého z nás, každý máme to auto trošičku jinak postavené v životě, ale že to vytváří speciální prostředí, ve kterém se cítíme jinak, než se cítíme jinak a vztahujeme se k ostatním trochu jinak. To je pravda. S tím rozhodně souhlasím.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají