Až na dřeň

Oběť znásilnění měla ráda sex, takže to na ní nezanechá následky. I takové hlouposti jsou v rozsudcích, žasne advokátka Lucie Hrdá

Až na dřeň

Oběť znásilnění měla ráda sex, takže to na ní nezanechá následky. I takové hlouposti jsou v rozsudcích, žasne advokátka Lucie Hrdá
Lucie Hrdá

Rádio Praha

Sexuální násilí je jedním z problémů naší společnosti a není možné před ním zavírat oči. Skálopevně je o tom přesvědčena advokátka Lucie Hrdá, která se dlouhodobě věnuje pomoci obětem sexuálního násilí a kromě jiného založila platformu Bez trestu.
Kateřina Kubalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S Kateřinou.

  • Dlouhá léta se zabývá problematikou domácího násilí a sexuálních deliktů. Jako poradkyně působila v Bílém kruhu bezpečí, aktuálně stojí za platformou Bez trestu. Za svou práci získala cenu Františky Plamínkové a cenu plány pro inspirativní právničky. Nejen o sexuálních deliktech bude už za chvíli mluvit advokátka Lucie Hrdá. Kateřina Kubalová přeje dobrý poslech. V našem studiu už sedí advokátka Lucie Hrdá. Dobrý den vám přeji. Dobrý den. Vy se dlouhodobě věnujete oblasti, se kterou tak nějak mi vlastně nikdo nechceme nic moc mít a nejraději bychom o nich vůbec neslyšeli. No, ono není nikdo nech.

  • Chceme moc slyšet, ale týká se hrozný části populace. Takže pokud vlastně byla v ČR znásilněné nebo tady byl pokus o znásilnění, sexuální obtěžování nebo domácí násilí u zhruba třetiny žen sama každá třetí žena. Tak se tomu někdo věnovat musí a nemůžeme před tím zavírat oči. Já sama jsem byla právě při přípravě na ten rozhovor s vámi překvapená. Jak opravdu časté to je?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají