Akcent

Série Pozadí událostí je takové antiintelektuální ublinknutí tvůrců, tvrdí kritička

Akcent

Série Pozadí událostí je takové antiintelektuální ublinknutí tvůrců, tvrdí kritička
Ze seriálu Pozadí událostí

Vltava

Saša Michailidis se ptá Evy Klíčové, členky redakce Alarmu a Kamila Fily, šéfredaktora webu Kinobox. Pozadí událostí, minisérie Jana Hřebejka pro ČT, sklízí v médiích kritiku kvůli zpracování tématu sexuálních vztahů mezi pedagogy a studentkami. Právě na to, že někteří pedagogové zneužívají svého postavení, upozornili před časem studentky i studenti na uměleckých školách. Jak do celé situace zapadá aktuální série? Proč vyvolává tak silné emoce? Jde o nepochopení generací?

Lenka Buriánková, Saša Michailidis

Moderuje: Saša Michailidis

Editorka: Lenka Buriánková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Akci.

  • Pozadí událostí. Minisérie režiséra Jana Hřebejka pro ČT sklízí v médiích kritiku kvůli zpracování tématu sexuálních vztahů mezi vyučujícími a studujícími. Právě na to, že někteří pedagogové zneužívají svého postavení, upozornili přitom už před časem studentky i studenti na DAMU, FAMU, JAMU a další školách. Jak do celé situace zapadá aktuálně uváděná minisérie a proč vyvolává tak silné emoce? O tom bude dnešní akcent. Od mikrofonu vás zdraví Saša Michailidis.

  • Ve studiu jsou známy členka redakce deníku, ale Eva Klíčová. Dobré odpoledne. Dobré odpoledne. A filmový kritik a šéfredaktor webu a databáze kino box Kamil Fila. Dobré odpoledne. Dobré odpoledne. Já budu nejdřív citovat Petra Jarchovského, spoluscenáristu pozadí událostí, který říká ne nebo řekl, že věříme, že to bude chytrá zábava, osobní výpověď i aktuální obraz moderní městské společnosti. Pozadí události je vyprávěno v ironickém duchu a kombinuje britskou detektivní školu, dále potom univerzitní román a do určité míry i je tam projektována i láska k tvorbě Woodyho Allena. Povedla se toto všechno zkombinovat, anebo proč ne?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají